Valyuta məzənnəsi
Xəbər lentİ

Festivalın 6-cı günündə keçiriləcək yarışların siyahısı - "EYOF Bakı 2019"

10:23, 26.07.19
azerbaycan, idman
Festivalın 6-cı günündə keçiriləcək yarışların siyahısı - "EYOF Bakı 2019"

Bu gün "EYOF Bakı 2019" XV Avropa Gənclər Olimpiya Festivalı çərçivəsində növbəti yarışlar keçirilir.

Xeberpress.az məlumat verir ki, 6-cı yarış günündə festivalın proqramında yer alan 8 idman növü (atletika, üzgüçülük, idman gimnastikası, cüdo, tennis, voleybol, basketbol, həndbol) üzrə yarışlar baş tutacaq. Azərbaycan yığması bunların 7-də təmsil olunacaq.

26 iyul

Cüdo

Oğlanlar

81 kq, 1/16 final

Məhərrəm İmamverdiyev - Vlad Topala (Rumıniya)

90 kq, 1/16 final

Ruslan Nəsirli - Borislav Vladov (Bolqarıstan)

+90 kq, 1/8 final

Hüseyn Məmmədov - Daniel Udsilauri (Almaniya)

Qızlar

70 kq, 1/8 final

Nərmin Əmirli - Yael Van Hemst (Hollandiya)

Üzgüçülük

Qızlar, 50 m, sərbəst üsulla, təsnifat mərhələsi

Məryəm Şeyxəlizadəxəngah

Oğlanlar, 400 m, kompleks, təsnifat mərhələsi

Əliyar Cahangirbəyov

Qızlar, 800 m, təsnifat mərhələsi

Aysel Səfərova

İdman gimnastikası

Oğlanlar, ayrı-ayrı hərəkətlər

Səməd Məmmədli

Atletika

Qızlar, üçtəkanla tullanma, final

Sabrina Jralova

Oğlanlar, disk atma, təsnifat, B qrupu

Yusif Nəzərov

Oğlanlar, 4x200 m, I mərhələ

Aleksey Ələkbərov, Əli Abdıyev, Əlham Nağıyev, Teymur Salahzadə

Qızlar, 4x200 m, final

Fəxriyyə Tağızadə, Bibixanım Qəmbərova, Nika Məmmədova, Lamiyə Vəliyeva

Oğlanlar, 3000 m, final

Tomas Azevedo

Basketbol

Oğlanlar, 5-8-ci yerlər uğrunda

Azərbaycan – Yunanıstan

Həndbol

Oğlanlar, 5-8-ci yerlər uğrunda

Azərbaycan – İslandiya

Qızlar, 5-8-ci yerlər uğrunda

Azərbaycan – Rumıniya

Voleybol

Oğlanlar, 5-8-ci yerlər uğrunda

Azərbaycan – Bolqarıstan.

Qeyd edək ki, iyulun 21-də Bakıda XV Avropa Gənclər Yay Olimpiya Festivalı start götürüb. İyulun 27-nə qədər davam edəcək mötəbər turnir 12 idman obyektində keçiriləcək.

Fikirlər

 Oxşar xəbərlər: 

"Xeberpress.az"-ı Facebookda izləyin

Zəhmət olmasa 10 saniyə gozləyin Bağla